30 справ до 30 років

Буду вважати за щастя 15 виконаних пунктів, але прагнемо більшого;)

1. Звозити батьків закордон або купити хороший подарунок вдячності (1/1)

Батьки інколи бісять мене, і значно частіше я бішу батьків. Але насправді вони хороші і хоча не факт, що вони виростили хорошого сина, але зробили все, що було в їх силах. І їм треба за це дякувати. Дякувати постійно, але й має бути ще якась така акцентована акція вдячності. Щось таке, про що вони зможуть розповісти сусідам і кумам, щоб ті заздрили, і від чого я грітиму своє его, принаймні кілька днів думаючи, що не такий я вже й поганий син. Поїздка закордон, хороший подарунок абощо. Варіанти обговорюються.

2. Вивчити англійську і здати ТОФЛ (0/1)

Я наче й якось десь знаю англійську, інколи щось пишу нею і подекуди говорю, але будемо відверті: хлопець з гугл транслейтом і грамарлі, хто ти без них? Дурень, мовний каліка, профнепридатний бовдур. Моя англійська справді бажає кращого, а ще кращого бажає моя впевненість у своїй англійській. Я щороку обіцяю собі виправити проблему але, як казав бог у старому анекдоті, для початку треба принаймні купити лотерейний квиток. Зробити хоч щось. Оцінити результативність мав би ТОФЛ. Вряд чи щось суттєво зміниться, але дурень думкою багатіє.

3. 100 днів не їсти солодощі (100/100)

Я обожнюю солодощі і щодня їх їм. Я не можу без них жити. Я живу заради них. Тим цікавіше буде спробувати розійтися на деякий час. Я не збираюся цілком відмовлятися від цукру – він часто є і у хлібі, і в купі звичайних страв. Від чого я збираюся відмовитись, то це від солодощів за визначенням – шоколаду, цукерок, тістечок, тортів, солодкого печива, солодких йогуртів, солодкої газованої води і соків. Що залишиться? Фрукти, смузі, свіжожаті соки, біль, депресія, бажання смерті. На 101 я самотужки з’їм кілька тортів. 

4. Набити тату (0/1)

В цьому немає нічого потрібного чи розумного. Просто давно хотів, а після 30 першу татуху б’ють тільки підстаркуваті гівнярі і такі чудові люди як ви, якщо ви набили татуху після 30 і зараз це читаєте. Просто треба встигнути і все тут.

5. Провести тиждень без інтернету, телефону, комп’ютеру, телевізору, газет, журналів (0/7)

Тобто, провести тиждень так, наче зараз насправді 1819-й, є електрика і водогін, але немає холери і кріпацтва. Тиждень максимального відімкнення. Ще крутіше, – мовчати протягом тижня, але камон, я швидше отримаю розлучення, ніж спробую не говорити протягом тижня. Тому принаймні жодного шлакового шматка інформації за тиждень. Я не Женя Янович, але ще той інфоголік і це теж має стати суттєвим челенджем.

6. Солотріп на Говерлу (0/1)

По перше, я хочу з’їздити кудись сам. Востаннє частково-самотні подорожі у мене були років з 6 тому, а зовсім соло-тріпів я вже й не згадаю. По-друге, я хочу вилізти на Говерлу десь перед 30-літтям, щоб тіпа подивитись на життя з висоти і оцей увесь пафос. Я люблю такий безглуздий символізм, а ще там безпечно і не дуже складно. Солотріп на Говерлу – те, що треба.

7. Зняти і змонтувати мініфільм (0/1) – провалено:)

Фільм – то голосно, радше – дуже довгий ролик для домашнього архіву. Бо тут така штука (барабанний дріб), у мене скоро народиться син і я думаю, що це цікавий і іважливий досвід. І хочу це зафіксувати. А це означає, що я маю навчитися нормально знімати і добре монтувати, навчитися будувати розповідь без заготовленого сценарію і не знаючи, що буде далі і, чорт, це має бути цікаво. Мабуть, вийде якась фігня, але я поділюся і ви вже тоді будете мене засуджувати, ок?

8. Зробити брендинг для Козятина (0/1)

Ніхто не знає про туристичні принади Козятина стільки, скільки я. Якщо коротко – їх майже немає. Але це не означає, що їх не можна сконструювати. Я хочу вигадати туристичний брендинг і все таке для Козятина, така собі данина спогадам і рідному місту. Чи буде це ефективно і чи приведе це туристів у місто? Очевидно, що ні. Чи буде це весело розробляти? Очевидно, що так!

9. 100 днів не пити алкоголь (100/100)

Опача, неочікувано, да? Ні, насправді я зовсім не алкаш і в середньому п’ю зараз значно менше, ніж в часи універу чи старшої школи (бо старша школа в Козятині – це суцільний алкотреш). Але я ніколи не кидав пити взагалі. От так щоб зовсім-зовсім. До футболу зазвичай я купую собі пляшку пива, після важкого дня можу пропустити стаканчик-другий коли з ромом або віскі, можу бахнути вина чи пива під час зустрічі з друзями. А тут пропоную собі спробувати без цього? Щось зміниться? Будуть якісь інші відчуття? Отримаю якісь уроки? Думаю, що ні, але треба спробувати.

10. Навчитись жонглювати (0/1)

Жонглювати це кльово. Я завжди заздрив тим, хто уміє жонглювати. Хочу навчитися жонглювати і хай мені заздрять.

11. Підтягуватись 30 разів (13/30)

Спершу я хотів навчитися підтягуватись 30 разів, але потім сходив спробувати як цей процес в мене виходить з двома руками і результат, відверто кажучи, виявився невтішним. Колись я міг вільно підтягуватись разів 17-18 чи й більше, зараз 8-9 – моя межа. Соромно. Але можна спробувати підняти цей показник. 30 разів до 30-ліття – звучить непогано. 

12. Успішно закінчити нанораймо і написати книгу (0/1)

Нанораймо – це місячний листопадовий марафон з писання, коли всього за місяць треба написати книгу на не менше 50 тисяч слів. Книгу я мріяв написати завжди, це реально мій фетиш, магнум опус життя рядового задрота з Козятина. Можна спробувати поєднати ці процеси. Можна розвести. Але було б круто зробити хоч щось, бо після 30-ти хоч ще й не пізно, але вже соромно (якщо ти не алкаш з тусовки Купідона). Якщо чесно, найменш ймовірний, але і найкрутіший пункт.

13. Пробігти напівмарафон (0/1)

Я не дуже фанат бігу. Бо про що я говорю коли говорю про біг? Про болі в колінах і спині, задишку і намарно витрачений час. Але зараз це модно, всі бігають, всі здорові і підтягнуті і лише я підтягую не фігуру, а миску з чіпсами поближче до монітору. Марафон – це занадто складно, 10-ка – це занадто легко, півмарафон – це амбітно, але досяжно. І ні, я не збираюся пробігти напівмарафон швидко чи просто добре. Я точно зроблю це хуйово і довго. Важливий сам факт.

14. Проїхати на велосипеді з Києва в Козятин (0/1)

Колись я їхав на велику з Фастова до Києва, але час підвищувати ставки. Зробити щось реалістичне, але безглузде і безрозсудне. Навіщо? Не питайте, я просто хочу довго гнать вєлосіпєд, в глухих лугах его остановить.

15. 100 днів не їсти м’яса (0/100)

Зараз модно бути вегетаріанцем або веганом. У мене не росте борода, тому я не можу бути тру хіпстером і можу ігнорувати всі ці дурацькі тренди. Але мені цікаво, як це – не їсти м’ясо. Як з цим бути? Як я себе почуватиму? Чи стану менш агресивним? (куди вже менш агресивним, камон). Чи з’явиться відчуття, наче я вже сто трильйонів мільярдів років проживаю на трильйонах і трильйонах таких же планет? Треба перевірити. (на фоні на мотив Кургана грає “Коли я дивлюсь на небо, небо каже: їбать ти веган”).

16. Подивитися усі фільми з ІМДБ топ-250 та усіх переможців Оскара і Канн останніх 50 років (66/142)

Тут кілька схожих пунктів про культурну просвіту. Бо я типу такий весь інтелектуал і сиплю відсилками до популярної і не дуже культури, але в плані реальних знань там неоране поле серед степу широкого. Треба дивитись, читати, слухати. ІМДБ-250 – це чудовий спосіб підтягнути знання, крім того 124 фільми з них (станом на сьогодні) я вже дивився.  Переможці Оскара – це і про те, щоб дізнатися, що думають критики, але оскільки не усі фільми можливо знайти в принципі, – лише останні 50 років, тобто, з 1971 року, це +18 фільмів (частину бачив, частина в списку ІМДБ-250). Знаю, про кіномистецтво – це більше про Канни, але блін, я хочу не тільки вимахуватись, але й задоволення від фільмів отримувати. 

17. Прочитати принаймні 50 нових книг зі списків найкращих книг (34/50)

Я не знайшов жодного списку найкращих книг, якому я міг би довіряти і який не здавався мені дивним. Тому я взяв ситуацію в свої руки і зробив власний метасписок (на основі кількох рейтингів) зі 100 книг, які я або не читав взагалі (більшість), або не читав у дорослому свідомому віці, через що їх не можу нормально оцінити (як “Мандри Гулівера” чи “Аліса в Країні див”), або читав, але не пам’ятаю майже нічого (конкретно “В дорозі” і “Ім’я Троянди”). Список склав на основі впливовості, відомості ітеде. Про нього тут.

Чому лише 50 зі 100? Бо інколи я хочу читати іще щось, камон!

18. Прослухати усі альбоми з 500 найкращих альбомів усіх часів Ролінг Стоунс (274/500)

Все те ж саме, але музика. Купа старої музики.

19. Схуднути, підкачатись і зробити фотосесію топлес (0/1)

Я ніколи не був Аполоном, але саме зараз, здається, я найближчий до ідеалу пузатої офісної криси. Це треба змінити, хай навіть я не в курсі як (бо ж тут іще купа пунктів і всі треба реалізовувати). Я довго думав над критерієм – що означатиме, що я схуд і підкачався? Кубики пресу – це, здається, недосяжно для моєї фігури. Тому хай критерієм буде те, що мені не соромно буде зробити фотосесію топлес. Що, якщо не вийде? Перед 30-літтям зроблю найогиднішу топлес-фотосесію, які коли-небудь знала ця планета. 

20. Відновити блог і отримати 30 тис. відвідувань (1 172/30 000)

Перший блог я завів на i.ua коли мені було 15. Потім були жж, вордпрес і стендалон, я щось починав, а потім кидав. Треба закрити гештальт і відчути себе типу блогером. 30 тисяч це наче й небагато, але на 300 тисяч все одно немає шансів. І да, саме цей пункт я реалізовую прямо зараз. Як тобі таке, Ілон Маск?

21. Навчитися медитувати (0/1)

Я нервовий. От прямо дуже. Постійно чимось переймаюся, затрахуюсь на роботі, перевантажений всякою фігнею і це неправильно. Кажуть, що медитація – це кльово, а наука це підтверджує. Я вже кілька разів пробував почати, але не вистачало терпіння, нервів і кімнати, по якій не ходить кіт, який постійно верещить. Останнім часом все стало краще навіть з останнім пунктом, а отже варто спробувати.

22. Навчитися грати на укулеле (0/1)

Хоч не дуже кльово, але я вмію грати на гітарі. Але цим нікого не здивуєш, на гітарі вміє грати багато хто і зі своїм голосом і репертуаром я не виграю конкуренцію навіть у Василя Васильціва. Інша справа укулеле – та ж гітара, тільки компактна, няшна і на якій майже ніхто не вміє грати. Те, що треба.

23. Пройти Київ наскрізь з півночі на південь і зі сходу на захід за один день (0,5/1)

Навіщо? А навіщо стригтись наголо і їхати на вєліку в Козятин? Просто тому, що можу. Да, я хочу за день пройти пішки Київ наскрізь і хто ви такі, щоб мене в цьому звинувачувати?

24. Побувати в усіх містах України з населенням 100+ тисяч (1/11)

Я був в усіх обласних центрах крім Кропивницького, Хмельницького та Миколаєва, а якщо за відвідини вважати перехід від вокзалу до автовокзалу – то випадуть навіть два останніх. Тому я взяв амбітнішу ціль – усі міста України з населенням 100+ тисяч. Таких, насправді, не особливо й багато – лише 45. У 30 з них я бував і переважно це саме обласні центри. 4 з тих, де не бував, окуповані – Горлівка, Макіївка, Керч і Луганськ. Вони відпадають, але якщо за наступні 500 днів будуть звільнені – так і бути, поїду. Але ще лишаються Кривий Ріг, Миколаїв, Хмельницький, Камянське, Кропивницький, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Нікополь, Павлоград, Лисичанськ. Ви чули про туриста, який добровільно поїхав у Нікополь або Лисичанськ? Так отож, це буде, як мінімум, цікаво.

25. Навчитися стріляти з луку (0/1)

Багато хто на вихідних грає в футбол, теніс або сквош. Але мало хто стріляє з луку. З одного боку, цілком логічно, адже кому це може взагалі прийти в голову у 2019 році? З іншого боку, що може крутіше, ніж натягнути тятиву, примружити око і відпустити стрілу. Я хочу бути Робіном, курва його мать, Гудом.

26. Оволодіти сліпим десятипальцевим українською та англійською (0/2)

Я друкую швидко і майже всліпу, але, відверто, мій метод 4-6-пальцевий. Чи допоможе десятипальцевий? Можливо. Я хочу, щоб мої руки літали над клавіатурою як метелик і жалили як оса. Я хочу писати ці блоги все швидше і швидше. Да, я хочу стати Усейном Болтом від світу клавіатурного набору.

27. Почати системний проект 365 (0/365) – провалено:)

Моя подруга Надійка недавно опублікувала відео на 365 секунд, яке вона знімала від дня 28-річчя до 29-річчя. І це було так тепло, лампово і круто, що я сам загорівся чимось таким. Що може бути крутішим, ніж зафіксувати 365 останніх днів твоїх 20+ років? І ні, це не повтор і не плагіат, я просто краду як митець, митцем не будучи. Це буде гарно.

28. Записати пісню і зняти кліп (0/2)

Не те, щоб в якийсь період життя я хотів зв’язати свою кар’єру з музикою, але хто, будучи підлітком і спостерігаючи, як дівчата вішаються на музикантів, не хотів свій гурт? Я хотів. І якщо вже закривати гештальти, то по крупному. Має бути пісня і те, що відрізняє кльових музикантів від невдах і, донедавна, гурту Один в Каное – кліп. Якість буде так собі, але як без кліпу я зможу завоювати М1? Так само як і з ним – ніяк.

29. Скласти пазл з принаймні тисячі шматків (1/1)

Що може бути часозатратнішим і безглуздішим, ніж складати великий пазл? Тільки кубики пресу. Коли ти складаєш пазл ти наче говориш: так, я міг би витратити час на щось корисніше і важливіше, але я свідомо обираю проїбланити його на цю тисячу шматочків картинки. Це тупо. Я хочу зробити цю тупість до 30-ти.

30. Відвідати 30 київських музеїв (12/30)

Коли я буваю закордоном, часто ходжу там в музеї. І мені це подобається. Натомість у Києві у музеях я буваю критично нечасто. У 2008 під час музейної практики я побував, здається, у 16 з них, ще у якісь заходив сам, тобто, сумарно з 20 музеїв на моєму рахунку є. Але це було неймовірно давно і я мало що з того пам’ятаю.  Я хочу оновити пам’ять за найкращими з музеїв, у які я вже ходив, і зайти в усі цікаві з тих, де досі не бував. Мій список з 30 виглядає ось-так